Zadnje 3 novičke: Gasilski kviz mladine: Po dolgem času nam je uspelo sestaviti 3 tekmovalne skupine pionirjev, ki so se 17.02.2018 v Stražišču udeležili tekmovanja v gasilskem kvizu za mladino. Za dosežene rezultate jim čestitamo!          70. let PGD Golnik: V soboto 17.6. s pričetkom ob 16. uri bomo pri PGD Golnik praznovali 70 letnico društva. Vabljeni.          Kurjenje v naravi: Vse krajane, ki se odločajo za kurjenje v naravi pozivamo, naj ognja ne puščajo brez nadzora, saj je bilo letos potrebno že kar nekajkrat posredovati. Še najbolje pa je, da pred nameravanim kurjenjem o tem obvestijo Center za obveščanje (112) in na koncu tudi sporočijo, ko je ogenj ugasnjen.          Zadnja intervencija (19.02.2018): Požar osebnega vozila, Golnik: Ob 23.29 so nas obvestili, da na parkirišču pred stanovanjsko hišo na Golniku gori avto. Gasilci JZ GRS Kranj in PGD Golnik so vozilo pogasili. Pri tem je zagorela tudi balkonska ograja nad vozilom, ki so jo pravočasno pogasili.
Prostovoljno gasilsko društvo Jože Starič Golnik
Skip Navigation Links
ObjaveExpand Objave
DruštvoExpand Društvo
OperativaExpand Operativa
ČlanstvoExpand Članstvo
Galerija slikExpand Galerija slik
Storitve
Povezave

Gasilci PGD Golnik trenutno razpolagamo s tremi vozili.
Vsa vozila so ves čas garažirana, priklopljena na profesionalno napravo za polnjenje akumulatorjev, vozilo Unimog pa je priklopljeno še na kompresor za stisnjeni zrak, kar vozilu omogoča takojšnjo operativnost, ki sicer ni značilna za vozila s pnevmatskimi zavorami.

GVGP-2 1800 - Gasilsko vozilo za gozdne požare
Tip: Mecedes - Benz Unimog U 1550 L / 32 4x4
Leto izdelave: 1996
Moč motorja: 157 kW
Prostornina motorja: 5958 cm3
Lastna teža: 6.300 kg

Rezervoar za vodo 1800 l iz nerjaveče pločevine.
Rezervoar za penilo 200 l iz poliesterskih vlaken.

Črpalka Rosenbauer NH 30, kapacitete 2400 l/min pri 10 bar in 250 l/min pri 40 bar je nameščena v zadnjem delu vozila. Črpalka je opremljena s sesalnim priključkom A, 4 B tlačnimi izlivi, 2 izhoda za visoki tlak, priključek za monitor, armaturna plošča z manometri, kazalci nivoja v rezervoarjih, število obratovalnih ur, kontrolne lučke, sistem mešanja penila FIX - MIX, avtomatski regulator pritiska DRE.

V vozilu je nameščen pnevmatski teleskopski steber 2 x 1500 W, vrtljiv 360°. Reflektorja sta nastavljiva po horizontalni osi. Povezan je z električnim agregatom Honda 6.5 kW. Steber se pri spustu ročne zavore samodejno pogrezne v zabojnik na strehi nadgradnje, pri tem reflektorja ugasneta.

Navijak s 40 m VT cevi in ročnikom NEPIRO je montiran zadaj.

Hidravlični vitel Warn 12000 H 5.4 T je vgrajen na sprednji strani vozila, nad ploščo za snežni plug.

GV-1 - Gasilsko vozilo
Namen: Prevoz moštva in tehnike na intervencijo
Tip: Mercedes Sprinter 516 cdi
Leto izdelave: 2016
Moč motorja: 120 KW
Prostornina motorja: 2143 cm3
Masa praznega vozila: 2285 kg
Posadka: 1+ 8
Ostala oprema: prenosna motorna brizgalna Rosenbauer FOX III ter oprema za gašenje in reševanje.
Oprema za dimniške požare.
Oprema za prve posredovalce - AED + torba za prvo pomoč.

GVM-1 - Gasilsko vozilo za prevoz moštva
Namen: Prevoz moštva in manjše tehnike na intervencijo
Tip: Peugeot Boxer 2.2 hdi
Leto izdelave: 2014
Moč motorja: 97 KW
Prostornina motorja: 2199 cm3
Masa praznega vozila: 2135 kg
Posadka: 1+ 8
Ostalo: možnost odstranitve sedežev za prevoz tovora večje dimenzije

PGDGolnik.NET by G-Rega, Gregor Omersa s.p.